LED TV, LCD TV, OLED TV

Televizyon - LED TV, LCD TV, OLED TV

Yeni bir Televizyon almaya karar verdiyseniz incelemeniz gereken bir çok özellik mevcut. Bu özellikler arasından inceleme yaparak sizin için en uygun olan televizyonu belirlemelisiniz. Arayış sürecinizde birçok sıkıntı ile uğraşmak istemiyorsanız, tavsiyelerimize bir göz gezdirmenizde fayda var.

Televizyon almaya karar verdikten sonra en başta ihtiyaçlarınızı belirlemeniz gerekiyor. İhtiyaçlarınızı doğru şekilde belirlerseniz, seçmiş olduğunuz televizyonda fiyat performans konusunda tam anlamıyla verim gösterecektir. Kullanmayacağınız özellikler için para ödememelisiniz En son teknoloji televizyonlar 3D özelliği,smart tv özelliği gibi çeşitleri özellikler içeriyor. Geçmişte sınırlı internet erişimi sunan televizyonlar, teknolojinin gelişmesiyle bilgisayar gibi işlevsel şekilde çalışmaya başladılar.

Televizyon seçiminizi yaparken ilk dikkat etmeniz gereken husus ekran boyutudur. Ekran boyutunun gereğinden fazla büyük olması, yada tam tersine ufak olması evinizde televizyon görüntü kirliliğine yada, çok ufak kalmasına neden olacaktır. Evinizde kullanacağınız odanın boyutlarına göz önüne almanız ve ona göre bir ekran boyutu seçmelisiniz. Ekran boyutunuzu belirledikten sonra şeçiminizi biraz daraltmış oluyorsunuz.

Ekran boyutundan hemen sonra istediğiniz ek özellikleri belirleyiniz. 3 boyutlu filmler izleyecekseniz 3D özelliğine sahip televizyonlara göz atmalısınız. Sizin için 3 boyutlu desteğin pek fazla önemi bulunmuyorsa, 3 boyutlu televizyon alıp ek masraf yapmanıza hiç gerek yok. Eğer internete erişim özelliği istiyorsanız smart tv gibi kısımlara da dikkat etmeniz gerekiyor. Smart tv özelliği bulunan televizyonlarda kendi içerisinde özellikler bakımından sınıflara ayrılmakta. Bazı smart televizyonlar sınırlı olarak internet erişimi sağlarken, bazıları tam anlamıyla televizyonunuzun bir bilgisayar olmasını sağlıyor. Bu kısımda anlattığımız noktaları da belirledikten sonra marka tercihinizi yapıp, satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Satın alma işlemi sırasında televizyon ürün sayfasında çok fazla sayıda değer ve ürün özellikleri göreceksiniz, mayyo.com olarak tüm ürünlerimizde açıklayıcı teknik bilgilere her zaman yer vermeye özen gösteriyoruz. Özelliklerin her biri farklı farklı anlamlara gelmektedir. Biz mayyo.com olarak sizlere panel tipleri hakkında bazı bilgiler veriyor olacağız. Bu bilgiler sayesinde, alacağınız televizyonun ne tarz bir panel kullandığını bilecek ve aldıktan sonra pişmanlık yaşamayacağınızı umuyoruz.

Televizyonlarda LED, Curved, OLED, LCD gibi panel çeşitleri vardır.

LED Panel: LED TV'ler LCD Televizyonlara göre daha ince tasarıma sahiptirler. İnceliğin yanı sıra düşük enerji harcması ve ısınmayan yapısı ön plana çıkmasını sağlıyor. LED TV'lerin Görüntü kalitesi LCD'lere oranla çok daha iyidir. LED TV'lerde ışıklandırma işlemi ledler ile yapıldığından bariz bir kalite farkı vardır.

LCD Panel: LCD Televizyon led TV lerin aksine daha fazla enerji tüketmektedir. Işıklandırma ise ledlerin yerine floresanlar ile yapılmaktadır. Bu sebepten dolayı görüntü kalitesi ledler kadar üst seviyeye çıkamıyor.

Curved Tv: Teknoloji her geçen gün gelişmekte. Bu gelişmeler sonucunda da televizyonlar da tasarım açısından büyük farklılıklar meydana getiriyor. Curved televizyonlar kavisli yapıları sebebiyle ilgi çekici olmayı başarmaktadır. Normal televizyonlar düz bir tasarıma sahipken, curved televizyonlarda ekran kavisli bir şekilde durmaktadır.Aynı boyutlarda normal televizyon ile curved televizyonlar kıyaslandığı zaman, curved televizyonlar daha büyük hissi vermektedir. Ayrıca curved televizyonlarda meydana gelen derinlik hissi, izlediğiniz yayını tam anlamıyla yaşamanızı sağlıyor.

OLED Tv: OLed televizyonların ekranları çok incedir. Bu inceliğin yanı sıra daha hafif ve daha az enerji tüketimi onu eşsiz kılıyor. Fakat fiyatlarının normal televizyona oranla biraz daha yüksek oluşu sebebiyle, fazla popüler olmayı başaramadı.

Ülkemizde en fazla talebi Led televizyonlar görmektedir. Led televizyonlar yüksek görüntü kalitesi ve ortalama olan fiyat politika ile popüler olmasının başlıca sebebi.

Yeni çıkan markalar televizyon fiyatlarının biraz daha aşağıya inmesine neden oldu. Eğer marka takıntınız bulunmuyorsa Awox, Axen gibi markalara ait televizyonları oldukça uygun fiyatlara satın alabilirsiniz.

Her televizyonun üzerinde çeşitli çıkışlar bulunmaktadır. Bu çıkışlar scart, usb, hdmi gibi türlere ayrılmaktadır. Alacağınız televizyona karar verirken bu konuya da ayrı bir özen göstermeniz gerekiyor. HDMI çıkışı sayesinde televizyonunuza HDMI desteği bulunan uydu, bilgisayar, cep telefonu gibi ürünleri bağlayabilirsiniz. USB çıkışından da bahsedecek olursak, bu çıkış sayesinde deusb gibi aygıtlarınızı örneğin flash bellek bağlayıp müzik dinleyebilir, canınız istediği zaman da dizi film vb. izleyebilirsiniz. Ses sistemi gibi bazı müzik aygıtlarını televizyona bağlamak için de çeşitli çıkışlar gereklidir. Bu çıkışların olup olmadığına emin olmazsanız, aldıktan sonra pişmanlık yaşayabilirsiniz.

4k TV nedir ? : 1080p den bir sonraki nesli temsil eden tv çeşididir. 1080 p de dikey çizgiler esas alınmaktadır. 4K Tv'de ise daha farkı 4K TV'de olay yatay çizgililerden oluşmaktadır.

Televizyon ve Uydu Alıcısı

Son zamanlarda çıkan yeni televizyonların büyük birçoğunda uydu alıcısı standart olarak gelmektedir. Uydu alıcısının standart olması sayesinde ek bir uydu alıcısı bağlamak zorunda kalmazsınız. Standart uydu alıcısı size yer açısından avantaj sağladığı gibi, görüntü açısındanda büyük avantaj sağlar. Evde kablo karmaşası yaşamazsınız. Bunun yanısıra bağlantı problemleriyle de uğraşmak zorunda kalmazsınız. Bu bahsettiğimiz noktaları göz önüne alarak, yeni televizyonunuzu dahili uydu alıcılı olanlardan seçebilirsiniz.

Televizyonlar ve Garanti Süresi

Samsung, Philips gibi çoğu televizyon üreticisi marka ortalama 2 yıllık garanti sunuyor. Televizyon aldıktan sonra dikkat etmeniz gereken en önemli husus kurulumdur. Kurulumu sizin mi, yoksa servisinin mi yapacağına emin olmalısınız. Servis tarafından açılması gereken bir ürünü servissiz açmanız halinde, cihazın garanti dışı kalmasına neden olabilirsiniz.

3D Televizyon Gözlükleri

Yeni alacağınız televizyonun 3 boyutlu olmasına karar verdiyseniz gözlük kısmına dikkat etmelisiniz. 3D televizyonlardan verimalabilmeniz için 3d gözlük kullanmanız gerekmektedir. Bazı 3 boyutlu televizyon üreticileri televizyonun yanında 3 boyutlu gözlükler verirken, bazıları vermemektedir. Televizyonunuz geldikten sonra gözlük sıkıntısı yaşamamak içinde bu konuda hassas davranmanız gerekiyor.

Android Televizyonlar

Teknolojinin son hamlesi olarak nitelendirebileceğimiz Android televizyonlar, tam anlamıyla tablet tarzı cihazlarda yapabildiğiniz işlemleri televizyonunuzda yapmanıza olanak sağlıyor. Android televizyonunuz sayesinde Google Play’den çeşitli uygulamalar indirebilir, oyunlar oynayabilirsiniz. Android televizyonlar henüz normal televizyonlara göre daha pahalıdır. Eğer teknolojiyi yakından takip etmeyi seviyorsanız yeni bir Android televizyon sizin için en güzel ve eğlenceli tercih olacaktır.

Ambilight Teknolojisi

Yeni televizyonların bazılarında olan bu teknoloji, sıradan televizyon deneyimlerini unutup farklı bir deneyim yaşamanızı sağlıyor. Televizyonun arka tarafında bulunan led ışıklar, görüntü rengiyle beraber değişim gösteriyor. Bu değişimler sonucunda da izlediğiniz dizi veya filmleri evinizde yaşayabileceksiniz. Karanlıkta izlediğiniz filmler daha da etkileyici hale gelecektir. Alışılagelmişin aksine görüntüler ile tam anlamıyla televizyon deneyimi yaşayabilirsiniz. Teknoloji kadar benim için farklılık da önemli diyorsanız Ambilight teknolojisi olan televizyonları inceleyebilirsiniz.

Sonuç olarak bu bahsettiğimiz donanımları da göz önüne alarak bir televizyon seçimi yapabilirsiniz. Yapacağınız seçim bütçeniz ile doğru orantılı olmalıdır, aynı ürünü farklı satıların farklı fiyat ve taksit politikası ile sattıklarını unutmayın.

Philips 65PUS8901 LED Televizyon LED TV, LCD TV, OLED TV

17,999.00 TL

Philips 65PUS8901 LED Televizyon en ucuz 17999.00 TL 0 adet fiyat

Philips 55PUS6561 LED Televizyon LED TV, LCD TV, OLED TV

4,099.00 TL

Philips 55PUS6561 LED Televizyon en ucuz 4099.00 TL 0 adet fiyat

Samsung UE-55K6000 LED Televizyon LED TV, LCD TV, OLED TV

3,799.00 TL

Samsung UE-55K6000 LED Televizyon en ucuz 3799.00 TL 0 adet fiyat

LG Signature OLED65G6V OLED Televizyon LED TV, LCD TV, OLED TV

19,990.00 TL

LG Signature OLED65G6V OLED Televizyon en ucuz 19990.00 TL 0 adet fiyat

LG OLED65E6V OLED Televizyon LED TV, LCD TV, OLED TV

15,689.00 TL

LG OLED65E6V OLED Televizyon en ucuz 15689.00 TL 0 adet fiyat

LG OLED55E6V OLED Televizyon LED TV, LCD TV, OLED TV

11,785.00 TL

LG OLED55E6V OLED Televizyon en ucuz 11785.00 TL 1 adet fiyat

LG 49LH570V LED Televizyon LED TV, LCD TV, OLED TV

2,289.00 TL

LG 49LH570V LED Televizyon en ucuz 2289.00 TL 0 adet fiyat

LG 86UH955V LED Televizyon LED TV, LCD TV, OLED TV

29,999.00 TL

LG 86UH955V LED Televizyon en ucuz 29999.00 TL 0 adet fiyat

LG 75UH855V LED Televizyon LED TV, LCD TV, OLED TV

14,325.00 TL

LG 75UH855V LED Televizyon en ucuz 14325.00 TL 0 adet fiyat

Philips 49PUS6101 LED Televizyon LED TV, LCD TV, OLED TV

3,780.00 TL

Philips 49PUS6101 LED Televizyon en ucuz 3780.00 TL 1 adet fiyat

Philips 49PUS6561 LED Televizyon LED TV, LCD TV, OLED TV

3,299.10 TL

Philips 49PUS6561 LED Televizyon en ucuz 3299.10 TL 0 adet fiyat

Philips 49PFS5501 LED Televizyon LED TV, LCD TV, OLED TV

2,365.10 TL

Philips 49PFS5501 LED Televizyon en ucuz 2365.10 TL 0 adet fiyat

Philips 40PFK4201 LED Televizyon LED TV, LCD TV, OLED TV

1,319.00 TL

Philips 40PFK4201 LED Televizyon en ucuz 1319.00 TL 0 adet fiyat

Philips 24PFK5211 LED Televizyon LED TV, LCD TV, OLED TV

747.00 TL

Philips 24PFK5211 LED Televizyon en ucuz 747.00 TL 0 adet fiyat

Samsung UE-65KS8500 Curved LED Televizyon LED TV, LCD TV, OLED TV

10,099.00 TL

Samsung UE-65KS8500 Curved LED Televizyon en ucuz 10099.00 TL 0 adet fiyat

Regal 43R6000FM 43 inç LED Televizyon LED TV, LCD TV, OLED TV

1,279.00 TL

Regal 43R6000FM 43 inç LED Televizyon en ucuz 1279.00 TL 0 adet fiyat

Samsung UE-40K6000 LED Televizyon LED TV, LCD TV, OLED TV

1,799.00 TL

Samsung UE-40K6000 LED Televizyon en ucuz 1799.00 TL 0 adet fiyat

Samsung UE-49K6000 LED Televizyon LED TV, LCD TV, OLED TV

2,595.00 TL

Samsung UE-49K6000 LED Televizyon en ucuz 2595.00 TL 0 adet fiyat

Vestel 40FB7100 LED Televizyon LED TV, LCD TV, OLED TV

2,989.00 TL

Vestel 40FB7100 LED Televizyon en ucuz 2989.00 TL 1 adet fiyat

Samsung UE-55K6500 Curved LED Televizyon LED TV, LCD TV, OLED TV

3,290.00 TL

Samsung UE-55K6500 Curved LED Televizyon en ucuz 3290.00 TL 0 adet fiyat

Samsung UE-70KU7000 LED Televizyon LED TV, LCD TV, OLED TV

7,299.00 TL

Samsung UE-70KU7000 LED Televizyon en ucuz 7299.00 TL 0 adet fiyat

Samsung UE-65KU7500 Curved LED Televizyon LED TV, LCD TV, OLED TV

7,589.00 TL

Samsung UE-65KU7500 Curved LED Televizyon en ucuz 7589.00 TL 0 adet fiyat

Samsung UE-78KS9500 Curved LED Televizyon LED TV, LCD TV, OLED TV

21,899.00 TL

Samsung UE-78KS9500 Curved LED Televizyon en ucuz 21899.00 TL 0 adet fiyat

LG 55LH604V LED Televizyon LED TV, LCD TV, OLED TV

3,699.00 TL

LG 55LH604V LED Televizyon en ucuz 3699.00 TL 0 adet fiyat

Samsung 55KU7350 Curved Led Televizyon Televizyon LED TV, LCD TV, OLED TV

3,629.00 TL

Samsung 55KU7350 Curved Led Televizyon Televizyon en ucuz 3629.00 TL 0 adet fiyat

Samsung 40H6650 LED TV LED TV, LCD TV, OLED TV

2,262.77 TL

Samsung 40H6650 LED TV en ucuz 2262.77 TL 1 adet fiyat

Arçelik A40-LB-5333 LED TV LED TV, LCD TV, OLED TV

1,299.00 TL

Arçelik A40-LB-5333 LED TV en ucuz 1299.00 TL 0 adet fiyat

Toshiba 22L1334 LED TV LED TV, LCD TV, OLED TV

549.00 TL

Toshiba 22L1334 LED TV en ucuz 549.00 TL 0 adet fiyat

Samsung 32H4580 LED TV LED TV, LCD TV, OLED TV

1,040.00 TL

Samsung 32H4580 LED TV en ucuz 1040.00 TL 1 adet fiyat

LG 22MT45 LED TV LED TV, LCD TV, OLED TV

437.00 TL

LG 22MT45 LED TV en ucuz 437.00 TL 1 adet fiyat

LED TV, LCD TV, OLED TV İçin Yapılan Bazı Yorumlar

tekevizyon kac ekran

Televizyonun renk kalitesi oldukça iyi gibi.Çözünürlik zaten malum 2K.Ayak kısmının metal olması kapalı iken TVye bir hava katyor.Sharp kalitesine diyecek yok.Alana hayırlı,almayana geçmiş olsun.

beş para etmez sakın almayın.çöpe atılacak paranız varsa o başka

Beyenerek aldım fakat. 4 k yayını izliyemiyorum

parasına göre gayet güzel televizyon memnunumö